19 травня 2017 року в Монастириську пройшов районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Метою гри є виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадської позиції, здорового способу життя, духовно багатої та фізично розвиненої особистості.

Протягом трьох днів в музейному комплексі «Лемківське село»  учні із загальноосвітніх навчальних закладів району демонстрували свою майстерність, винахідливість, ерудицію, фізичний гарт та військову вправність у різних видах змагань на звання кращих нащадків козацького роду.

Сокіл» («Джура») – дитячо-юнацька гра, що на різних етапах передбачає інтелектуальні та спортивні випробування, під час яких школярі вивчають історію становлення української державності, героїку визвольних рухів, українського козацтва. Джурами у козацькі часи називали юнаків, які готували себе до захисту рідної землі та українського народу. Стати джурою міг не кожен, а лише той, хто годився до козацької служби і пройшов фізичні та моральні випробування.

До учасників змагань із вітальним словом звернулися голова районної ради В.Данилюк, голова райдержадміністрації С.Бойко, міський голова, учасник АТО А.Старух, голова громадської організації «Ветерани АТО Монастирищини» В.Головачук, священик-волонтер І.Федоришин.